Aktywność Stowarzyszenia

AKTYWNOŚĆ STOWARZYSZENIA


 

Wróć do strony głównej!

 PISMO PRZEWODNIE W SPRAWIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SQART GALLERY

“WIDOK Z MOJEGO OKNA. MIASTO, JAKIE WIDZĘ. MIASTO, JAKIE CHCĘ ZOBACZYĆ”

 

 

 

Szanowni Państwo!

Edukacja kulturowa odgrywa niezwykle istotną rolę w kształtowaniu wrażliwości i kreatywności młodych ludzi. Jedną z misji Stowarzyszenia SqArt Gallery jest wspieranie szkół i rodziców w procesie wychowywania do świadomego i twórczego uczestnictwa w kulturze. Rozumiejąc, że najdoskonalszą drogą poznania jest doświadczanie i aktywne działanie, pragniemy zachęcić uczniów i ich nauczycieli do wzięcia udziału w pierwszym Konkursie Plastycznym SqArt Gallery “Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć”.

Konkurs ten ma charakter cykliczny i przeznaczony jest co roku dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta w Bytomiu, Bytomskim Centrum Kultury “Becek” oraz Bytom Square Spółka z o.o.

Temat konkursu brzmi: “Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć.” Ma on za zadanie skłonić młodych mieszkańców Bytomia do przyjrzenia się miastu z większą uważnością i wrażliwością, zwiększyć ich świadomość przestrzeni oraz umożliwić im wypowiedzenie się w sprawie kierunku rozwoju miasta. Organizacja Konkursu ma również na celu przybliżenie sztuki współczesnej (często budzącej w przeciętym, nieprzygotowanym odbiorcy lęk i niechęć z powodu niezrozumienia) szerszej publiczności, przełamanie barier w jej odbiorze, rozwinięcie wrażliwości estetycznej.

Konkurs obejmuje dwie kategorie do wyboru rysunek/malarstwo lub kolaż; Szczegóły zawarte są w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.sqart.pl w zakładce “Stowarzyszenie”. Rozstrzygnięcie Konkursu połączone będzie z wernisażem wystawy prac w SqArt Gallery, a laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody oraz zostaną zaproszeni na warsztaty twórcze z artystami.

Termin składania prac: Do 6 czerwca 2019r. w Stowarzyszeniu SqArt Gallery, ul. Wrocławska 32/34, Bytom z dopiskiem “Konkurs Plastyczny SqArt Gallery” (prace złożyć można na portierni 24h/dobę)

Wernisaż: 12 czerwca 2019r.

Informacje: Sławomir Worytko, slawomir.worytko@sqart.pl, tel. 507169692

Patrycja Łyżbicka, patrycja.lyzbicka@sqart.pl, tel. 510271366

 

Będziemy wdzięczni za rozpropagowanie informacji o Konkursie wśród młodzieży i włączenie się w planowane działania edukacyjno-artystyczne.

 

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia SqArt Gallery

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
   

 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
RELACJA Z NOCY MUZEÓW
 
 
 

 

Za nami pierwsza Noc Muzeów w Sqart Gallery. Przez kilka godzin można było nie tylko zwiedzić galerię, ale też wziąć udział w happeningu ze sztuką w tle. Odwiedzający tuż po wejściu do budynku napotykali na tajemniczy kłębek wełny, z którego nić wiła się po ścianach, oplatając obrazy. Dokąd wiedzie ten czerwony szlak? Przewodniczka rodem z belle epoque uchyla rąbka tajemnicy - oto Duch krawca dawnych Zakładów Odzieżowych Bytom nawiedził naszą galerię. Legendarny Krawiec siedzi przy swojej starej maszynie, prosi o pomoc w znalezieniu rzeczy, którą koniecznie musi przyszyć. Po dalsze wskazówki do rozwikłania zagadki odwiedzający musieli udawać się do kolejnych pomieszczeń galerii. Wraz z Sherlockiem próbowali odnaleźć zaginione ucho van Gogha, którego spotkali w pracowni malarskiej. Kto uważnie śledził poszczególne sceny happeningu i dokładnie oglądał obrazy w galerii, ten odnalazł na jednym z nich i owo ucho, które tak bardzo przyszyć chciał Krawiec.

A na wszystkich, którym się to udało, czekała słodka nagroda. 
Nasi goście doskonale poradzili sobie z przygotowaną przez nas zagadką, a entuzjazm w poszukiwaniach okazywały nie tylko dzieci.

W ramach Nocy Muzeów odbyły się także dwa wernisaże. Izabela Kozok zaprezentowała swoje prace malarskie skoncentrowane wokół tematu kobiecości i ciała.  Wiera Wanda Kalinowska pokazała z kolei cykl niezwykłych pasteli uderzających detalem i nastrojowością.

Prace można oglądać i nabywać  SqArt Gallery.

Projekt Nocy Muzeów współfinansowany jest ze środków UM Bytom w ramach projektu "SqArt - sztuka dla miasta, miasto dla sztuki".

RELACJA Z WERNISAŻU

 

 12 czerwca 2019r. w SqArt Gallery miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wraz z uczniami klas siódmych bytomskich szkół podstawowych, nauczycielami i rodzicami spotkaliśmy się na finale I Konkursu Plastycznego „Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć” zorganizowanego przez Stowarzyszenie SqArt Gallery w ramach projektu „SqArt – sztuka dla miasta, miasto dla sztuki” współfinansowanego ze środków Gminy Bytom.

Wernisaż wystawy prac uczniów połączony był z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Główną nagrodą była w obu kategoriach (malarstwo/rysunek oraz kolaż) niezwykła szklana Statuetka zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez samego Jerzego Becelę, który jednocześnie pełnił funkcję przewodniczącego Jury i osobiście wręczył zwycięzcom statuetki. Na wystawie zaprezentowano wszystkie prace uczniów, które można podziwiać w naszej galerii w godzinach jej otwarcia.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił wiceprezydent Miast Bytomia, pan Adam Fras, za co serdecznie dziękujemy. Wśród gości znaleźli się także pan Piotr Kowalski reprezentujący Wydział Kultury UM w Bytomiu, pani Katarzyna Tomiczek z Bytomskiego Centrum Kultury Becek oraz p. Olgierd Lizoń, prezes spółki Bytom Square, która była sponsorem Konkursu.

Podczas wernisażu jego uczestniczy mogli podziwiać prace młodych artystów, zwiedzić galerię, posłuchać muzyki na żywo, a młodzież wzięła udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Marka Szczepanika – bytomskiego artystę-malarza i Patrycję Łyżbicką – pedagoga i animatorkę kultury, wiceprezes Stowarzyszenia SqArt Gallery.

A nagrodzenie zostali:

Kategoria malarstwo/rysunek

I nagroda: Krzysztof Schenk, SP 33 (opiekun: p. Joanna Kamińska-Widera)

II nagroda: Klaudia Skrzeczyńska, Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego (opiekun: p. Małgorzata Koperwas)

III nagroda: Laura Majzel SP 51 (opiekun: p. Renata Dobrzańska)

Wyróżnienie: Jakub Kaliciak SP 33 (opiekun: p. Joanna Kamińska-Widera)

Kategoria kolaż:

I nagroda: Beata Krzyszczyk, SPS 2 (opiekun: p Joanna Born-Pilsyk)

II nagroda: Patryk Pokorski, SPS 40 (opiekun, p. Maja Kompała)

III nagroda: Hanna Szwec, SP 33 (opiekun p. Joanna Kamińska-Widera)

Wyróżnienie: Radosław Nawrot , Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego (opiekun: p. Małgorzata Koperwas)

Nagroda Prezesa Stowarzyszenia SqArt Gallery: Mateusz Poniwierski, Justyna Grefling, Karolina Kot, SPS 40 (opiekun: p. Maja Kompała)

 

 

 

 RELACJA Z WERNISAŻU I WARSZTATÓW W PLIKU PDF

 

 

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

 Partnerzy:

 Gdzie jesteśmy:

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

 Partnerzy:

 Gdzie jesteśmy:

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

 Partnerzy:

 Gdzie jesteśmy:

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

 Partnerzy:

 Gdzie jesteśmy:

CZESŁAW NOWAKOWSKI

EKSPOZYCJA STAŁA

- OTWARCIE -

15.05.2018

Proudly created with webwavecms.com

SqArt Gallery

ul. Wrocławska 32/34

41-902 Bytom

II PIĘTRO 

Kontakt:

tel: +48 662 649 668

+ 48 791 448 394

e-mail: sqart@sqart.pl

 

 

 

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku 

w godzinach:

od 10.00 do 17.00

o każdej innej porze po wcześniejszym uzgodnieniu pod numerem

+48 795 584 400

Rachunek bankowy:

ING BANK ŚLĄSKI

45 1050 1230 1000 0090 3161 5926