Ewa Ostaficzuk-Olbrychska

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska - artystka, malarka, graficzka. Skończyła z wyróżnieniem wydział Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną Uniwersytetu Warszawskiego. Jej prace malarskie były pokazywane na wystawach w Polsce. Obecnie znajdują się w wybranych polskich galeriach oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Grafiki jej autorstwa zostały wykorzystane jako nadruki na ubraniach marki odzieżowej YES TO DRESS w kolekcji wiosna/lato 2017. Własne projekty odzieżowe prezentowała na BLOW PREMIUM TREND SHOW w Warszawie.

Ewa maluje kobiety - silne, niezależne postaci, świadome zarówno swojego piękna wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Pod minimalistyczną formą prac kryją się emocje, wynikające z wrażliwości i jej reakcji na rzeczywistość.

Pasjonuje ją kontrastowość wyrazu i formy, niejednoznaczność, zestawienia skrajności, ubrane w subtelne środki estetycznego wyrazu. Ewa pokazuje swój wewnętrzny świat odzwierciedlony w surowej, graficznej kompozycji

Wystawy:

  • Listopad/Grudzień 2018 - Wystawa zbiorowa SqArt Gallery, Bytom
  • Marzec 2018 - Wystawa indywidualna "Close Up" Galeria Officyna Art&Design, Warszawa
  • Listopad 2017 - Wystawa indywidualna "A Glance" Galeria KawałykSztuki, Warszawa
  • Grudzień 2016 - Wystawa indywidualna "She’s in Fashion" TFH Koncept, Warszawa
  • Listopad 2016 - Wystawa zbiorowa "4xKOBIETA" Instytut Sztuk Pięknych, Kielce