Finał I Konkursu Plastycznego

12 czerwca 2019r. w SqArt Gallery miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wraz z uczniami klas siódmych bytomskich szkół podstawowych, nauczycielami i rodzicami spotkaliśmy się na finale I Konkursu Plastycznego "Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć" zorganizowanego przez Stowarzyszenie SqArt Gallery w ramach projektu "SqArt – sztuka dla miasta, miasto dla sztuki" współfinansowanego ze środków Gminy Bytom.

Wernisaż wystawy prac uczniów połączony był z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Główną nagrodą była w obu kategoriach (malarstwo/rysunek oraz kolaż) niezwykła szklana Statuetka zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez samego Jerzego Becelę, który jednocześnie pełnił funkcję przewodniczącego Jury i osobiście wręczył zwycięzcom statuetki. Na wystawie zaprezentowano wszystkie prace uczniów, które można podziwiać w naszej galerii w godzinach jej otwarcia.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił wiceprezydent Miast Bytomia, pan Adam Fras, za co serdecznie dziękujemy. Wśród gości znaleźli się także pan Piotr Kowalski reprezentujący Wydział Kultury UM w Bytomiu, pani Katarzyna Tomiczek z Bytomskiego Centrum Kultury Becek oraz p. Olgierd Lizoń, prezes spółki Bytom Square, która była sponsorem Konkursu.

Podczas wernisażu jego uczestniczy mogli podziwiać prace młodych artystów, zwiedzić galerię, posłuchać muzyki na żywo, a młodzież wzięła udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Marka Szczepanika – bytomskiego artystę-malarza i Patrycję Łyżbicką – pedagoga i animatorkę kultury, wiceprezes Stowarzyszenia SqArt Gallery.

A nagrodzeni zostali:

Kategoria malarstwo/rysunek

  • I nagroda: Krzysztof Schenk, SP 33 (opiekun: p. Joanna Kamińska-Widera)
  • II nagroda: Klaudia Skrzeczyńska, Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego (opiekun: p. Małgorzata Koperwas)
  • III nagroda: Laura Majzel SP 51 (opiekun: p. Renata Dobrzańska)
  • Wyróżnienie: Jakub Kaliciak SP 33 (opiekun: p. Joanna Kamińska-Widera)

Kategoria kolaż:

  • I nagroda: Beata Krzyszczyk, SPS 2 (opiekun: p Joanna Born-Pilsyk)
  • II nagroda: Patryk Pokorski, SPS 40 (opiekun, p. Maja Kompała)
  • III nagroda: Hanna Szwec, SP 33 (opiekun p. Joanna Kamińska-Widera)
  • Wyróżnienie: Radosław Nawrot , Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego (opiekun: p. Małgorzata Koperwas)

Nagroda Prezesa Stowarzyszenia SqArt Gallery: Mateusz Poniwierski, Justyna Grefling, Karolina Kot, SPS 40 (opiekun: p. Maja Kompała)


wszystkie wydarzenia