Noc Muzeów

Za nami pierwsza Noc Muzeów w Sqart Gallery. Przez kilka godzin można było nie tylko zwiedzić galerię, ale też wziąć udział w happeningu ze sztuką w tle. Odwiedzający tuż po wejściu do budynku napotykali na tajemniczy kłębek wełny, z którego nić wiła się po ścianach, oplatając obrazy. Dokąd wiedzie ten czerwony szlak? Przewodniczka rodem z belle epoque uchyla rąbka tajemnicy - oto Duch krawca dawnych Zakładów Odzieżowych Bytom nawiedził naszą galerię. Legendarny Krawiec siedzi przy swojej starej maszynie, prosi o pomoc w znalezieniu rzeczy, którą koniecznie musi przyszyć. Po dalsze wskazówki do rozwikłania zagadki odwiedzający musieli udawać się do kolejnych pomieszczeń galerii. Wraz z Sherlockiem próbowali odnaleźć zaginione ucho van Gogha, którego spotkali w pracowni malarskiej. Kto uważnie śledził poszczególne sceny happeningu i dokładnie oglądał obrazy w galerii, ten odnalazł na jednym z nich i owo ucho, które tak bardzo przyszyć chciał Krawiec.

A na wszystkich, którym się to udało, czekała słodka nagroda.

Nasi goście doskonale poradzili sobie z przygotowaną przez nas zagadką, a entuzjazm w poszukiwaniach okazywały nie tylko dzieci.

W ramach Nocy Muzeów odbyły się także dwa wernisaże. Izabela Kozok zaprezentowała swoje prace malarskie skoncentrowane wokół tematu kobiecości i ciała. Wiera Wanda Kalinowska pokazała z kolei cykl niezwykłych pasteli uderzających detalem i nastrojowością.

Prace można oglądać i nabywać SqArt Gallery.

Projekt Nocy Muzeów współfinansowany jest ze środków UM Bytom w ramach projektu "SqArt - sztuka dla miasta, miasto dla sztuki".


wszystkie wydarzenia