Wernisaż Wystawy malarstwa Iwy Kruczkowskiej Król i Anny Schumacher "OGRODY SEMIRAMIDY"

Legendarne wiszące ogrody, będące tytułem wystawy, były wspaniałym miejscem opisywanym przez starożytnych historyków, jako jeden z cudów ówczesnego świata, Królowa Semiramida była zaś mityczną władczynią Babilonu, który związany jest z symboliką różnorodności języków, kultur i religii. Współczesny Babilon Autorki odnajdują w dalszych i bliższych podróżach, które stanowią dla nich niewyczerpane źródło inspiracji, często są to wyprawy w głąb własnej wyobraźni, która podpowiada surrealistyczne rozwiązania malarskie. Czasem jest to po prostu fascynacja inną estetyką, krajobrazem lub sztuką. Ze względu na motywy działań twórczych, można śmiało powiedzieć, że Malarki interesują się tematem kobiecości, pięknem natury je otaczającej, fascynują się egzotyką dalekich krajów, a każda z podróży pozostawia oryginalny zapis na płótnie.


Na wystawie zobaczyć będzie można min. cykle malarskie „ Babilon” Iwy Kruczkowskiej Król oraz „ GATTORA” poświęcony malarce Leonor Finni, „ Dziennik mej podróży” czy „Zodiak” autorstwa Anny Schumacher.
Fantazja oraz ciekawość świata pozwala na powstawanie bajecznych „ Ogrodów Semiramidy”, które zapraszają widza w swój barwny świat.

Wystawa potrwa od 12.XI-3 XII. 2019 roku, wstęp wolny. ZAPRASZAMY


wszystkie wydarzenia