Wystawa "Andrzej Strumiłło w kolekcji Edyty Wittchen"

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ ANDRZEJA STRUMIŁŁO
Wstęp wolny!
Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2020 roku.Serdecznie zapraszamy
ZWIEDZANIE WYSTAWY pon-pt 10-17.00
W weekend po ustaleniu tel. +48 795 584 400


Na wystawie będzie można zobaczyć i nabyć unikatowe sygnowane inkografie z rodzimymi motywami fauny takimi jak: żubr, dzik, bocian. Jak również zwierzętami domowymi, koty i psy oraz inkografie świąteczne. Prace z bibliofilskiej teki rysunków profesora Andrzeja Strumiłło min."Miłosz", "Koń", "Las",'Ptaki".


LINKI: https://mojbytom.pl/i,wystawa-andrzej-strumillo-w-...

https://www.facebook.com/2045908468980531/photos/a...

https://www.facebook.com/events/506627189945444/


AS_33.JPG

AS_81.JPG

AS_15.JPGANDRZEJ STRUMIŁŁO
Urodził się w Wilnie w 1928 roku Ukończył wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1950). Pracuje w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki książkowej,
plakatu, rzeźby, wystawiennictwa, scenografii i fotografii. Wystawiał swoje prace na całym świecie. Wykładał malarstwo i historię sztuki na kilku uczelniach. Odbył liczne podróże do krajów azjatyckich.
W latach 1982-1984 kierował Pracownią Grafiki Organizacji Narodów
Zjednoczonych w Nowym Jorku. Opracował wiele różnorodnych wydań książkowych. Działał na rzecz ochrony przyrody i dóbr kultury ojczystej Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Suwałk i Ambasadora Kultury Podlasia. Otrzymał szereg nagród, odznaczeń i orderów, m.in.: Krzyż Kawalerski, Oficerski i Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal Gloria Artis oraz Złoty Krzyż Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.


"Prace z mojej kolekcji były wielokrotnie wystawiane w różnych galeriach i muzeach w Polsce i za granicą - Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe na Zamku w Bielsku-Białej, Pałac Poznańskich w Łodzi, Pałac w Jabłonnie, Muzeum-Zamek w Łańcucie, Cykle "Zwierzęta" i "Koń" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa" w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Pałac Sztuki na Placu Szczepańskich w Krakowie, Międzynarodowe Centrum Dialogu - Dwór Czesława Miłosza w Krasnogrudzie, Galeria BWA w Chorzowie".
Edyta Wittchen


wszystkie wydarzenia