Aktualności

Wróć do strony głównej!

 

 

 

 

WYSTAWA ZBIOROWA


29.11.2018

 

MALARSTWO: BARTOSZ FRĄCZEK, CZESŁAW NOWAKOWSKI, JAROSŁAW KWECLICH, MAREKSZCZEPANIK, CYPRIAN NOCOŃ

METALOPLASTYKA: CZESŁAW NOWAKOWSKI, KORNEL WILCZEK

GRAFIKA: EWA OSTAFICZUK- OLBRYCHSKA

FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA: VERONIQ ZAFON

 

MUZYKA: TOMASZ KOŁAKOWSKI

 

 

 

 

PRASA:

NOC MUZEÓW w SqArt Gallery
 
 
 

 

Za nami pierwsza Noc Muzeów w Sqart Gallery. Przez kilka godzin można było nie tylko zwiedzić galerię, ale też wziąć udział w happeningu ze sztuką w tle. Odwiedzający tuż po wejściu do budynku napotykali na tajemniczy kłębek wełny, z którego nić wiła się po ścianach, oplatając obrazy. Dokąd wiedzie ten czerwony szlak? Przewodniczka rodem z belle epoque uchyla rąbka tajemnicy - oto Duch krawca dawnych Zakładów Odzieżowych Bytom nawiedził naszą galerię. Legendarny Krawiec siedzi przy swojej starej maszynie, prosi o pomoc w znalezieniu rzeczy, którą koniecznie musi przyszyć. Po dalsze wskazówki do rozwikłania zagadki odwiedzający musieli udawać się do kolejnych pomieszczeń galerii. Wraz z Sherlockiem próbowali odnaleźć zaginione ucho van Gogha, którego spotkali w pracowni malarskiej. Kto uważnie śledził poszczególne sceny happeningu i dokładnie oglądał obrazy w galerii, ten odnalazł na jednym z nich i owo ucho, które tak bardzo przyszyć chciał Krawiec.

A na wszystkich, którym się to udało, czekała słodka nagroda. 
Nasi goście doskonale poradzili sobie z przygotowaną przez nas zagadką, a entuzjazm w poszukiwaniach okazywały nie tylko dzieci.

W ramach Nocy Muzeów odbyły się także dwa wernisaże. Izabela Kozok zaprezentowała swoje prace malarskie skoncentrowane wokół tematu kobiecości i ciała.  Wiera Wanda Kalinowska pokazała z kolei cykl niezwykłych pasteli uderzających detalem i nastrojowością.

Prace można oglądać i nabywać  SqArt Gallery.

Projekt Nocy Muzeów współfinansowany jest ze środków UM Bytom w ramach projektu "SqArt - sztuka dla miasta, miasto dla sztuki".

Proudly created with webwavecms.com

SqArt Gallery

ul. Wrocławska 32/34

41-902 Bytom

II PIĘTRO 

Kontakt:

tel: +48 662 649 668

+ 48 791 448 394

e-mail: sqart@sqart.pl

 

 

 

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku 

w godzinach:

od 10.00 do 17.00

o każdej innej porze po wcześniejszym uzgodnieniu pod numerem

+48 795 584 400

Rachunek bankowy:

ING BANK ŚLĄSKI

45 1050 1230 1000 0090 3161 5926